Založ si blog

Zem ľahostajnosť.

Ako som už písal,sme na Slovensku ľahostajný ku sebe samým.Nerobíme pre Slovákov toľko ako pre cudzincov. Cudzincom ponúkneme pozemky na stavbu závodov,v ktorých budeme v konečnom dôsledku pracovať mi. V našom štáte v cudzej fabrike.Cudzincovi dáme výhody, len aby sme mali prácu. Cudzinec sem, cudzinec tam. No a sem tam im dohodíme aj lacnejšiu pracovnú silu – Ukrajincov,Rumunov. Slovák začína byť drahší. V produktivite práce sme mi Slováci v popredí, na čele V4.. Môžeme zarábať oveľa viac. No čo ak prestaneme byť pre cudzincov zaujímavý? Naša ľahostajnosť nám zatieňuje zmysli. Zoberme si také Lichtenštajnsko, veľké asi ako naša Orava. Majú vlastný závod a profitujú.Dokonca majú na Slovensku pobočku závodu s lacnou pracovnou Slovenskou silou. Na mieste je otázka: Prečo nemáme na Slovensku slovenskú fabriku v každom okrese? Ktorá by zabezpečila ľuďom prácu.Slovenská firma „slovenské peniaze“. Máme veľa rozumných slovenských ľudí v oboroch ako sú stavebníctvo, strojárstvo a máme aj poľnohospodárov. K sebestačnosti nám nechýba nič len správne politické rozhodnutie. Nebudme ľahostajný a nebudeme sa musieť hanbiť pred svetom ,  že sme Slováci. Išiel so MHD Bratislava 84. Vypočul som nechtiac rozhovor o tom ako sa cítila jedna žena medzi cudzincami.Bola medzi nimi keď sa rozprávali o slovenských pomeroch. Spýtali sa jej odkiaľ je odpovedala, že z Čiech.

Kráľ a trubadúr

21.05.2018

Určite ste už počuli niečo o demokracii. Vláda ľudu. Ľud si volí parlament. Od parlamentu závisí vláda.Prezidenta volí ľud. Ako povedal T. G. Masaryk: " Aký pán taký krám." Odkaz tohoto viac »

Zem ľahostajnosť.

17.05.2018

Opíšem vám kam až taká ľahostajnosť môže na Slovensku viesť. Priemerná rodina, družka udržuje domácnosť. On pracuje mimo trvalé bydlisko.Sú radi keď sa stretnú po dvoch troch týždňoch.Lenže,zrazu viac »

Zem ľahostajnosť.

13.05.2018

Neviem, ale od istého času,sú Slováci voči všetkému (okrem peňazí) ľahostajný.Čo si budeme nahovárať, porevolučné obdobie nieje to čo sme chceli. Tak sme prestali veriť v lepšie Slovensko.Cítime viac »

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

orbán, jad va-šem

Protestujúci bránili Orbánovi v ceste od pomníka holokaustu Jad va-šem

19.07.2018 21:13

Protestujúci niesli transparenty s nápisi "Nikdy viac!" a "Hanbi sa!" v maďarskom a hebrejskom jazyku.

lektor

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 2296x
Priemerná čítanosť článkov: 574x

Autor blogu

Kategórie

Archív