Založ si blog

Zem ľahostajnosť.

Ako som už písal,sme na Slovensku ľahostajný ku sebe samým.Nerobíme pre Slovákov toľko ako pre cudzincov. Cudzincom ponúkneme pozemky na stavbu závodov,v ktorých budeme v konečnom dôsledku pracovať mi. V našom štáte v cudzej fabrike.Cudzincovi dáme výhody, len aby sme mali prácu. Cudzinec sem, cudzinec tam. No a sem tam im dohodíme aj lacnejšiu pracovnú silu – Ukrajincov,Rumunov. Slovák začína byť drahší. V produktivite práce sme mi Slováci v popredí, na čele V4.. Môžeme zarábať oveľa viac. No čo ak prestaneme byť pre cudzincov zaujímavý? Naša ľahostajnosť nám zatieňuje zmysli. Zoberme si také Lichtenštajnsko, veľké asi ako naša Orava. Majú vlastný závod a profitujú.Dokonca majú na Slovensku pobočku závodu s lacnou pracovnou Slovenskou silou. Na mieste je otázka: Prečo nemáme na Slovensku slovenskú fabriku v každom okrese? Ktorá by zabezpečila ľuďom prácu.Slovenská firma „slovenské peniaze“. Máme veľa rozumných slovenských ľudí v oboroch ako sú stavebníctvo, strojárstvo a máme aj poľnohospodárov. K sebestačnosti nám nechýba nič len správne politické rozhodnutie. Nebudme ľahostajný a nebudeme sa musieť hanbiť pred svetom ,  že sme Slováci. Išiel so MHD Bratislava 84. Vypočul som nechtiac rozhovor o tom ako sa cítila jedna žena medzi cudzincami.Bola medzi nimi keď sa rozprávali o slovenských pomeroch. Spýtali sa jej odkiaľ je odpovedala, že z Čiech.

Kráľ a trubadúr

21.05.2018

Určite ste už počuli niečo o demokracii. Vláda ľudu. Ľud si volí parlament. Od parlamentu závisí vláda.Prezidenta volí ľud. Ako povedal T. G. Masaryk: " Aký pán taký krám." Odkaz tohoto viac »

Zem ľahostajnosť.

17.05.2018

Opíšem vám kam až taká ľahostajnosť môže na Slovensku viesť. Priemerná rodina, družka udržuje domácnosť. On pracuje mimo trvalé bydlisko.Sú radi keď sa stretnú po dvoch troch týždňoch.Lenže,zrazu viac »

Zem ľahostajnosť.

13.05.2018

Neviem, ale od istého času,sú Slováci voči všetkému (okrem peňazí) ľahostajný.Čo si budeme nahovárať, porevolučné obdobie nieje to čo sme chceli. Tak sme prestali veriť v lepšie Slovensko.Cítime viac »

Clá zdvihnú ceny, varoval najväčší americký obchod

23.09.2018 08:50

Najväčší americký maloobchodný reťazec Walmart by pre nové americké clá na čínsky tovar mohol prikročiť k zvyšovaniu svojich cien.

Irán prehliadka vojenská útok zranení

Irán si po útoku v Ahváze predvolal viacerých európskych veľvyslancov

23.09.2018 08:41

"Tento zločin je pokračovaním komplotov regionálnych štátov, ktoré sú bábkami Spojených štátov," uviedol Chameneí.

drogy, kokaín, hašiš

Zombie droga drieme už dlhšie aj na Slovensku

23.09.2018 08:00

Svoje meno získala pre desivý výzor človeka, ktorý ju užil a motá sa ako chodiaca mŕtvola.

Matteo Salvini

Salvini: Pravicové politické krídlo je 'pravým' ochrancom Európy

22.09.2018 22:08

Na konferencii, ktorú organizovala jedna z menších strán talianskej krajnej pravice vystúpil aj Trumpov bývalý stratég Bannon.

lektor

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 2511x
Priemerná čítanosť článkov: 628x

Autor blogu

Kategórie

Archív