Založ si blog

Zem ľahostajnosť.

Ako som už písal,sme na Slovensku ľahostajný ku sebe samým.Nerobíme pre Slovákov toľko ako pre cudzincov. Cudzincom ponúkneme pozemky na stavbu závodov,v ktorých budeme v konečnom dôsledku pracovať mi. V našom štáte v cudzej fabrike.Cudzincovi dáme výhody, len aby sme mali prácu. Cudzinec sem, cudzinec tam. No a sem tam im dohodíme aj lacnejšiu pracovnú silu – Ukrajincov,Rumunov. Slovák začína byť drahší. V produktivite práce sme mi Slováci v popredí, na čele V4.. Môžeme zarábať oveľa viac. No čo ak prestaneme byť pre cudzincov zaujímavý? Naša ľahostajnosť nám zatieňuje zmysli. Zoberme si také Lichtenštajnsko, veľké asi ako naša Orava. Majú vlastný závod a profitujú.Dokonca majú na Slovensku pobočku závodu s lacnou pracovnou Slovenskou silou. Na mieste je otázka: Prečo nemáme na Slovensku slovenskú fabriku v každom okrese? Ktorá by zabezpečila ľuďom prácu.Slovenská firma „slovenské peniaze“. Máme veľa rozumných slovenských ľudí v oboroch ako sú stavebníctvo, strojárstvo a máme aj poľnohospodárov. K sebestačnosti nám nechýba nič len správne politické rozhodnutie. Nebudme ľahostajný a nebudeme sa musieť hanbiť pred svetom ,  že sme Slováci. Išiel so MHD Bratislava 84. Vypočul som nechtiac rozhovor o tom ako sa cítila jedna žena medzi cudzincami.Bola medzi nimi keď sa rozprávali o slovenských pomeroch. Spýtali sa jej odkiaľ je odpovedala, že z Čiech.

Kráľ a trubadúr

21.05.2018

Určite ste už počuli niečo o demokracii. Vláda ľudu. Ľud si volí parlament. Od parlamentu závisí vláda.Prezidenta volí ľud. Ako povedal T. G. Masaryk: " Aký pán taký krám." Odkaz tohoto viac »

Zem ľahostajnosť.

17.05.2018

Opíšem vám kam až taká ľahostajnosť môže na Slovensku viesť. Priemerná rodina, družka udržuje domácnosť. On pracuje mimo trvalé bydlisko.Sú radi keď sa stretnú po dvoch troch týždňoch.Lenže,zrazu viac »

Zem ľahostajnosť.

13.05.2018

Neviem, ale od istého času,sú Slováci voči všetkému (okrem peňazí) ľahostajný.Čo si budeme nahovárať, porevolučné obdobie nieje to čo sme chceli. Tak sme prestali veriť v lepšie Slovensko.Cítime viac »

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, hlásia obete

11.12.2018 21:17, aktualizované: 23:48

Šlo o teroristický útok, pri ktorom zahynuli najmenej dvaja ľudia, ale niektoré zdroje hovoria až o štyroch mŕtvych.

francúzsko, žlté vesty

Egyptská vláda údajne zakázala predaj žltých viest v obavách z demonštrácií

11.12.2018 20:27

Zakázané predávať žlté vesty majú obchodníci jednotlivcom, nie firmám.

donald trump

USA zaradili Pakistan na zoznam krajín porušujúcich náboženské slobody

11.12.2018 19:32

Presun na čiernu listinu umožňuje, aby USA na Pakistan uvalili sankcie.

lektor

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 2631x
Priemerná čítanosť článkov: 658x

Autor blogu

Kategórie

Archív