Založ si blog

Zem ľahostajnosť.

Ako som už písal,sme na Slovensku ľahostajný ku sebe samým.Nerobíme pre Slovákov toľko ako pre cudzincov. Cudzincom ponúkneme pozemky na stavbu závodov,v ktorých budeme v konečnom dôsledku pracovať mi. V našom štáte v cudzej fabrike.Cudzincovi dáme výhody, len aby sme mali prácu. Cudzinec sem, cudzinec tam. No a sem tam im dohodíme aj lacnejšiu pracovnú silu – Ukrajincov,Rumunov. Slovák začína byť drahší. V produktivite práce sme mi Slováci v popredí, na čele V4.. Môžeme zarábať oveľa viac. No čo ak prestaneme byť pre cudzincov zaujímavý? Naša ľahostajnosť nám zatieňuje zmysli. Zoberme si také Lichtenštajnsko, veľké asi ako naša Orava. Majú vlastný závod a profitujú.Dokonca majú na Slovensku pobočku závodu s lacnou pracovnou Slovenskou silou. Na mieste je otázka: Prečo nemáme na Slovensku slovenskú fabriku v každom okrese? Ktorá by zabezpečila ľuďom prácu.Slovenská firma „slovenské peniaze“. Máme veľa rozumných slovenských ľudí v oboroch ako sú stavebníctvo, strojárstvo a máme aj poľnohospodárov. K sebestačnosti nám nechýba nič len správne politické rozhodnutie. Nebudme ľahostajný a nebudeme sa musieť hanbiť pred svetom ,  že sme Slováci. Išiel so MHD Bratislava 84. Vypočul som nechtiac rozhovor o tom ako sa cítila jedna žena medzi cudzincami.Bola medzi nimi keď sa rozprávali o slovenských pomeroch. Spýtali sa jej odkiaľ je odpovedala, že z Čiech.

Zem ľahostajnosť.

17.05.2018

Opíšem vám kam až taká ľahostajnosť môže na Slovensku viesť. Priemerná rodina, družka udržuje domácnosť. On pracuje mimo trvalé bydlisko.Sú radi keď sa stretnú po dvoch troch týždňoch.Lenže,zrazu viac »

Zem ľahostajnosť.

13.05.2018

Neviem, ale od istého času,sú Slováci voči všetkému (okrem peňazí) ľahostajný.Čo si budeme nahovárať, porevolučné obdobie nieje to čo sme chceli. Tak sme prestali veriť v lepšie Slovensko.Cítime viac »

Koloseum, Rím

Hnutie piatich hviezd a Liga sa dohodli na novom premiérovi, jeho meno sa najskôr dozvie prezident

20.05.2018 20:58

Jeden z dvojice talianskych populistických lídrov oznámil, že sa so svojím rivalom zhodli na tom, kto by mal byť novým premiérom - ani jeden z nich.

Steven Mnuchin,

Mnuchin: Obchodná vojna medzi USA a Čínou sa odkladá

20.05.2018 20:52

Spojené štáty a Čína sa dohodli, že zatiaľ nenaplnia svoje hrozby uvalenia nových ciel na vzájomnú obchodnú výmenu.

dovolenka, lietanie, letisko

Drahšia ropa, drahšie dovolenky

20.05.2018 20:00

Aj rozhodnutia vo vysokej medzinárodnej politike zdražujú naše letné dovolenky.

hzs, horská záchranná služba

Vo Vysokých Tatrách zahynul 57-ročný Poliak

20.05.2018 19:02

Vysoké Tatry si dnes vyžiadali ďalšiu obeť.

lektor

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 1401x
Priemerná čítanosť článkov: 467x

Autor blogu

Kategórie

Archív